VII Gminny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową

Od lewej: II miejsce (autorka: Nikola Dolińska), I miejsce (autor zbiorowy: klasa 3B ze Szkoły Podstawowej w Konikowie, P. Marlena Łuczak), II miejsce (autorzy: Aleksander i Nikodem Krukowie)

6 stycznia 2022 roku w Kościele Parafialnym w Świeszynie po uroczystej mszy świętej odbył się finał VII Gminnego Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową.

Obrady komisji konkursowej w sali widowiskowej CK Świeszyno

Ksiądz Proboszcz Krzysztof Gorczyński przywitał zwycięzców konkursu oraz gości, podsumował bardzo wysoki poziom artystyczny zgłoszonych do konkursu prac, po czym oddał głos Zastępcy Wójt Gminy Świeszyno Pani Izabelli Karlińskiej-Ćwięce.

Ksiądz Proboszcz Krzysztof Gorczyński

Pani Wójt opowiedziała o niezwykle trudnym wyborze, jaki miała przed sobą komisja konkursowa w składzie: Zastępca Wójta Gminy Świeszyno Pani Izabella Karlińska-Ćwięka, Ksiądz Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Narodzenia NMP Krzysztof Gorczyński oraz Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Świeszyno Pan Marek Brzostko. Do konkursu zgłoszono trzy szopki. W związku z bardzo wysokim poziomem artystycznym wszystkich prac, komisja zdecydowała o przyznaniu I miejsca oraz dwóch równorzędnych II miejsc.

Zastępca Wójta Gminy Świeszyno Pani Izabella Karlińska-Ćwięka

I miejsce zajęła klasa 3B ze Szkoły Podstawowej im. W. Szymborskiej w Konikowie, w imieniu której nagrodę w postaci bonu podarunkowego o wartości 1000 zł do galerii handlowej „Forum Koszalin” odebrała wychowawczyni klasy Pani Marlena Łuczak. II miejsce zajęli: Nikola Dolińska oraz rodzeństwo Aleksander i Nikodem Krukowie, którzy osobiście odebrali nagrody w postaci bonów podarunkowych o wartości 500 zł. Nagrody ufundowało Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Świeszynie.Ksiądz Proboszcz również ufundował nagrody dla uczestników konkursu w postaci Biblii Audio. Szczególne wyróżnienie za odwołania do tradycji i pierwowzoru otrzymała Nikola Dolińska.

Od lewej: Ksiądz Proboszcz Krzysztof Gorczyński, Zastępca Wójta Gminy Świeszyno Pani Izabella Karlińska-Ćwięka, Aleksander Kruk, Nikodem Kruk, Pani Marlena Łuczak, Nikola Dolińska

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!