Gminny etap XVI edycji Powiatowego przeglądu dla przedszkolaków „Brzechwowe rymy” 2022

22 kwietnia w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Świeszyno odbył się gminny  etap XVI edycji Powiatowego przeglądu dla przedszkolaków „Brzechwowe rymy” 2022. W konkursie wzięły udział dzieci  z:

Przedszkola Gminnego w Świeszynie,

Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Zegrzu Pomorskim,

Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. W. Szymborskiej w Konikowie,

Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Świeszynie.

Wszyscy mali recytatorzy i recytatorki zaprezentowali bardzo wysoki poziom, umiejętność interpretacji tekstów i niesamowite zdolności deklamacyjne.

Komisja w składzie: Pani Izabella Karlińska-Ćwięka – Zastępca Wójta Gminy Świeszyno, Pani Ewa Dzięcielska – aktorka w Teatrze Dialog w Koszalinie  i Pani Natalia Borys – bibliotekarka w Bibliotece Publicznej w Świeszynie, wyróżniła następujące osoby:

– Hanna Rybarczyk (Dunowo) z OP w Świeszynie,

– Hanna Rybarczyk (Giezkowo) z OP w Świeszynie,

– Hanna Ziomek z OP w Konikowie.

Decyzją jury  zwycięzcami oraz reprezentantami gminy w kolejnym etapie konkursu w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej zostają:

–  Nina Szumiłowska z Przedszkola Gminnego w Świeszynie – I miejsce,

– Zuzanna Kwaśnik z OP w Zegrzu Pomorskim –  II miejsce,

– Mikołaj Dunder z OP w Konikowie –  III miejsce.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, upominki i serdeczne gratulacje.

Bardzo dziękujemy nauczycielkom, uczestnikom oraz ich rodzinom za przybycie i wspaniałą atmosferę.