Gminny etap 53. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” 2022

27 kwietnia w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Świeszyno odbył się gminny etap 53. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” 2022 . W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w Konikowie, Świeszynie i Zegrzu Pomorskim. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, umiejętność interpretacji tekstów i niesamowite zdolności deklamacyjne.

Komisja w składzie: Pani Izabella Karlińska-Ćwięka – Zastępca Wójta Gminy Świeszyno, Pani Ewa Dzięcielska – aktorka w Teatrze Dialog w Koszalinie i Pani Natalia Borys – bibliotekarka w Bibliotece Publicznej w Świeszynie, zdecydowała, że zwycięzcami oraz reprezentantami gminy w kolejnym etapie konkursu w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej zostają:

Martyna Latkowska ze Szkoły Podstawowej w Konikowie – I miejsce

Maja Stankiewicz ze Szkoły Podstawowej w Świeszynie – I miejsce, Hanna Studzińska ze Szkoły Podstawowej w Świeszynie – II miejsce, Milena Grzybowska ze Szkoły Podstawowej w Zegrzu Pomorskim – II miejsce, Filip Brzozowski ze Szkoły Podstawowej w Świeszynie – III miejsce, Weronika Dudzik ze Szkoły Podstawowej w Konikowie – III miejsce.

Nagrody oraz dyplomy wręczyła Wójt Gminy Świeszyno Pani Ewa Korczak, która serdecznie pogratulowała wszystkim dzieciom udziału w konkursie i wysokiego poziomu zaprezentowanych recytacji.

Bardzo dziękujemy nauczycielkom, uczestnikom i ich rodzinom za wspaniałą atmosferę i przybycie.

Za laureatów trzymamy mocno kciuki na dalszym etapie konkursu!